Doc. dr Vladan Stevanović

Specijalista ortopedije

Dr Vladan Stevanović je stručnjak za ortopediju i traumatologiju sa bogatim radnim iskustvom. Trenutno radi na Institutu za ortopedsku hirurgiju „Banjica“ u Beogradu kao šef odeljenja za ortopediju i artroskopsku hirurgiju za odrasle, a takođe je konsultant u Opštoj bolnici „Avala“ u Beogradu. Njegova specijalnost su povrede lakta i ramena.

Dr Stevanović redovno prisustvuje domaćim i međunarodnim kongresima iz oblasti ortopedije i sportske medicine. Autor je i koautor brojnih naučnih radova objavljenih u zemlji i inostranstvu, kao i član mnogih domaćih i međunarodnih stručnih organizacija.

Od 2006. godine je član Američke akademije za ortopedske hirurge (AAOS), od 2008. godine pripada Srpskoj ortopedskoj traumatološkoj asocijaciji (SOTA), a od 2010. godine Evropskom udruženju za sportsku traumatologiju, hirurgiju kolena i artroskopiju (ESSKA). Godine 2011. postaje član Udruženja za rame i lakat Srbije (SESS), a od 2013. godine i Evropskog udruženja za hirurgiju ramena i lakta (SECEC-ESSSE).

Pored kliničkog rada, angažovan je i u obrazovanju kao docent na Medicinskom fakultetu u Beogradu na Katedri hirurgije. Učestvovao je u različitim istraživanjima, uključujući studiju o efikasnosti i sigurnosti injekcija autolognim kondicioniranim serumom (ACS) u odnosu na betametazon i placebo u lečenju hroničnog bola ramena izazvanog upalom supraspinatus mišića.

U Opštoj bolnici Avala dr Stevanović se bavi:

• Specijalističkim pregledom ortopeda
  • Povredama lakta, ramena
  • Artroskopska hirurgija kolena, ramena i skočnog zgloba
  • Aloartroplastika kolena, kuka i ramena
  • Traumatologija koštano-zglobnog sistema
  • Ultrazvuk u ortopediji i traumatologiji
  • Sportska medicina
  • Artroskopija